Kable ziemne aluminiowe

Jeśli chcesz nabyć wysokiej jakości kabel aluminiowy ziemny, doskonale trafiłeś. W ofercie sklepu Eldor znajdziesz wysokogatunkowe modele, które świetnie sprawdzają się przy przesyłaniu energii elektrycznej na mniejsze bądź większe odległości. Produkty z naszej oferty świetnie nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Można je z powodzeniem wykorzystywać w lokalnych sieciach zasilających, a także w zakładach przemysłowych i elektrowniach. Jak sama nazwa wskazuje, kabel aluminiowy ziemny najlepiej nadaje się do układania bezpośrednio w ziemi. Do tego samego celu często wykorzystuje się też specjalne kanały kablowe. Warto mieć świadomość, że istnieje możliwość uzyskania lepszych parametrów elektrycznych dzięki wykonaniu izolacji żył z materiału z polietylenu usieciowanego.

Zalety przewodów aluminiowych ziemnych

Zastanawiasz się, czy kabel aluminiowy ziemny to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Musisz wiedzieć, że stosowanie tego typu rozwiązania przynosi szereg zalet. Przede wszystkim przewody z aluminium mają dość duży przekrój. Dzięki temu skutecznie przewodzą one prąd bez przegrzewania się. Pomimo dość dużych rozmiarów kable te są bardzo lekkie. To sprawia, że układanie nawet bardzo długich i grubych przewodów nie powinno sprawić instalatorom większego problemu. Kabel aluminiowy ziemny wyróżnia się wysoką wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W razie pożaru instalacji nie rozprzestrzenia on płomienia. 

Jak zainstalować kable aluminiowe ziemne?

Zanim kable z aluminium zostaną zamontowane, należy najpierw odpowiednio przygotować ich izolowaną końcówkę. Najpierw ostrożnie zeskrobuje się z jej powierzchni warstwę tlenku, a następnie oczyszczony w ten sposób przewód pokrywa się wazeliną lub smarem do styków o neutralnym, bezkwasowym i bezzasadowym współczynniku pH. Następnie trzeba go odpowiednio przymocować. W tym celu najczęściej stosuje się śrubowy zacisk klatkowy złączki szynowej.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie. Gwarantujemy, że zakupiony u nas kabel aluminiowy ziemny doskonale spełni Twoje oczekiwania.

Kable ziemne aluminiowe

W tej kategorii jest 16 produktów