Filtruj według

Liczba modułów
więcej... mniej
Prąd znamionowy (A)
więcej... mniej
Liczba styków
więcej... mniej
Montaż
więcej... mniej
Filtr
Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym

Wyłączniki różnicowoprądowe do zabezpieczania instalacji elektrycznych

Skuteczną ochronę instalacji, a także podłączonych do niej sprzętów, umożliwiają odpowiednio dobrane wyłączniki różnicowoprądowe. Są to niepozorne, niewielkie urządzenia elektryczne, montowane w skrzynkach rozdzielczych. Kontrolują one napięcie płynące z umiejscowionych w nich przewodach. W ten sposób zabezpieczają instalację przed ewentualną awarią, spowodowaną na przykład nagłym skokiem napięcia. Co ważne, znajdują one zastosowanie nie tylko w budynkach mieszkalnych. Przydadzą się też w biurach, warsztatach, sklepach i w wielu innych pomieszczeniach.

Wyłączniki różnicowoprądowe występują w różnych wersjach, zróżnicowanych pod względem konkretnych, istotnych parametrów technicznych. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości artykuły elektryczne, które z łatwością dopasujesz do własnych potrzeb i wymagań. Wystarczy przeanalizować dostępny katalog produktowy.

Rodzaje wyłączników różnicowoprądowych

Zasada działania urządzenia zawsze jest podobna, opiera się bowiem na pomiarach dokonywanych przez wbudowany przekładnik prądowy. Porównuje on prąd wpływającym do przewodów podłączonych do wyłącznika z prądem wypływającym. Różnica powinna wynosić 0 A - jeśli jest wyższa, pojawia się tak zwany prąd różnicowy. W takiej sytuacji załączany jest wyzwalacz różnicowy, który odcina dopływ prądu. Dlaczego? Żeby nie dopuścić do uszkodzenia instalacji, obwodów i podłączonych urządzeń. O przydatności wyłącznika różnicowoprądowego decyduje precyzja jego działania, jak również właściwe dopasowanie.

Poszczególne typu tych sprzętów są zróżnicowane przede wszystkim pod kątem parametrów technicznych, które warto dokładnie przeanalizować przed zakupem. Co dokładnie trzeba sprawdzić? Przede wszystkim napięcie i prąd znamionowy, obsługiwaną częstotliwość, zwarciową zdolność łączeniową, liczbę biegunów, a także czułość wyłącznika. Analiza tych parametrów pozwala lepiej dobrać urządzenie do specyfiki instalacji elektrycznej.

Wyłączniki różnicowoprądowe z członem nadprądowym

W tej kategorii jest 16 produktów