Przewody wielożyłowe płaskie

Przewody wielożyłowe płaskie

Spośród wielu typów przewodów to właśnie produkty płaskie są jednymi z wykorzystywanych najczęściej. Należą one do serii YDYp. Co oznaczają te litery YDYp? Że są to miedziane przewody jednodrutowe, których powłoka oraz izolacja została wykonana z polwinitu zwykłego. Ze względu na płaską konstrukcję, jak również użyte materiały, z powodzeniem mogą być stosowane w urządzeniach elektrycznych pracujących w środowisku suchym bądź mokrym. W tym przypadku nie zachodzi więc zagrożenie ich uszkodzenia czy też przerwania.

Przewód YDYp jest więc stosowany niezwykle często. Zwłaszcza że występuje w różnych odmianach, zróżnicowanych pod względem konkretnych parametrów technicznych. Przed zakupem warto więc zwrócić na nie uwagę. Dzięki temu możliwe stanie się odpowiednie dobranie przewodu do specyfiki urządzenia, w którym ma się on znaleźć?

Jaki przewód okrągły płaski wybrać?

Produkty oznaczone jako YDYp są zróżnicowane przede wszystkim pod względem liczby oraz średnicy żył. I to właśnie te dwa parametry trzeba sprawdzić w pierwszej kolejności. Sporą popularnością cieszą się między innymi przewody YDYp 3x2,5. Co oznaczają te cyfry? Pierwsza z nich wskazuje na liczbę żył, a druga na ich średnice. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ponadto przewody YDYp 2x1,5, 2x1 czy 3x6. Dzięki tym oznaczeniom znacznie łatwiej można znaleźć konkretny produkt, spełniający wskazane kryteria.

Jak łatwo się domyślić, na tym analiza przewodów nie powinna się skończyć. Dobrze jest sprawdzić także maksymalną i minimalną temperaturę żyły oraz zakres dopuszczalnego napięcia znamionowego. Bez tego okazać się może, że kupiony przewód nie nadaje się do montażu w urządzeniach pracujących w wybranych warunkach.

Co równie istotne, żyły znajdujące się w kablach oznaczane są różnymi kolorami (poprzez materiał zabezpieczający), co znacząco ułatwia ich identyfikację oraz podłączenie. Szeroka oferta produktowa sprawia, że bez trudu znajdziesz interesujące Cię produkty, dostosowane pod względem najistotniejszych parametrów technicznych.

Przewody wielożyłowe płaskie

W tej kategorii jest 20 produktów