Giętkie w izolacji polwinitowej PVC

Przewody OMY i OMYp

Zastosowanie giętkiej izolacji polwinitowej PVC zdecydowanie rozszerza zastosowanie wielu przewodów. Stają się one bardziej odporne na naprężenia mechaniczne oraz wpływ wielu czynników zewnętrznych, które bez odpowiedniego zabezpieczenia mogą doprowadzić do ich uszkodzenia.

Kryteria te spełniają przewody OMY i OMYp, które w naszym sklepie występują w wielu odmianach i wersjach. Czym różnią się między sobą? Przewody OMY mają konstrukcję okrągłą, natomiast OMYp płaską. Oba jednak doskonale sprawdzają się do zasilania urządzeń pracujących zarówno w środowisku suchym, jak i mokrym.

Najczęściej są to sprzęty ruchome oraz przenośne, użytkowane w domach, biurach, warsztatach, szkołach i wielu innych budynkach. Będą to między innymi odbiorniki radiowe, lampy czy też maszyny. Ze względu na sposób przygotowania, kable te dobrze radzą sobie z częstymi przegięciami.

Przewody OWY do urządzeń przenośnych

W ofercie naszego sklepu znaleźć można także kable typu OWY - są to produkty oponowe, warsztatowe. Zalecane są one do zasilania urządzeń mobilnych, jednak nie powinny mieć bezpośrednio kontaktu z elementami wytwarzającymi duże ilości ciepła.

Bez względu na rodzaj przewodu, przed jego zakupem należy zwrócić uwagę na konkretne parametry techniczne. Wskazują one bowiem, w jakich dokładnie warunkach mogą być stosowane. Bez ich analizy łatwo bowiem o popełnienie błędu.

Co więc trzeba sprawdzić? Przede wszystkim maksymalną i minimalną temperaturę żyły oraz dopuszczalny zakres napięcia znamionowego. Nie bez znaczenia będą też użyte materiały. Poszczególne przewody są ponadto zróżnicowane pod względem liczby żył, a także ich średnicy. Fakt, iż przygotowywane są one w różnych kolorach, zdecydowanie ułatwia ich identyfikację oraz podłączenie.  

Przewody OMY, OMYp i OWY znajdują zastosowanie w domach, biurach i w wielu innych budynkach. Wynika to głównie ze sposobu ich wykonania. Żeby jednak spełniały swoje funkcje, muszą zostać odpowiednio dobrane. Dlatego serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą i analizy najważniejszych parametrów technicznych.

Giętkie w izolacji polwinitowej PVC

W tej kategorii jest 51 produktów