Giętkie w izolacji gumowej

Przewody giętkie w izolacji gumowej

Przewody zasilające urządzenia stosowane na co dzień często są narażane na naprężenia mechaniczne. W połączeniu z intensywny użytkowaniem, może doprowadzić to do ich uszkodzenia. Żeby uniknąć podobnych problemów, należy stosować specjalne przewody OW, które wyróżniają się giętką, gumową izolacją.

Jej konstrukcja zdecydowanie zmniejsza wpływ wspomnianych naprężeń, co przekłada się nie tylko na wyższą wytrzymałość mechaniczną, ale również na dłuższą żywotność takich przewodów. Z powodzeniem mogą być one stosowane do zasilania różnych urządzeń, takich jak chociażby lutownice, opiekacze bądź odkurzacze domowe i przemysłowe. W jakich pomieszczeniach tego typu sprzęty są stosowane? Między innymi w budynkach mieszkalnych, biurach, warsztatach czy też gabinetach.

Jaki przewód OW wybrać? Które parametry techniczne są najważniejsze?

Żeby produkt spełniał swoje zadania i okazał się odpowiednio wytrzymały, powinien zostać dobrany pod kątem kluczowych parametrów. Przed zakupem należy więc zwrócić uwagę między innymi na minimalną i maksymalną temperaturę, w jakiej może pracować. Do tego dochodzi również dopuszczalny zakres napięcia znamionowego.

To oczywiście nie koniec. Przewody gumowe OW są zróżnicowane także pod względem liczby zastosowanych żył oraz ich przekroju. Do tego dochodzi średnica przewodu i sposób identyfikacji. Najczęściej związany jest on z różnymi kolorami żył. Zdecydowanie ułatwia to podłączanie kabla do zasilanego urządzenia.

Bez analizy tych kwestii może okazać się zakupiony kabel będzie nieodpowiedni. Warto nadmienić, że giętka izolacja w przewodach typu OW zazwyczaj wykonywana jest ze specjalnej gumy EPR. To właśnie dzięki niej możesz liczyć na tak dużą odporność na wpływ wszelkich czynników szkodliwych. Serdecznie zachęcamy do bliższego zapoznania się z ofertą sklepu i analizy dostępnych w niej przewodów OW. W ten sposób ich dobór okaże się jak najbardziej udany. Niezależnie od specyfiki oraz zastosowania urządzeń, w których mają się one znaleźć.

Giętkie w izolacji gumowej

W tej kategorii jest 23 produktów