Filtruj według

Napięcie (V)
więcej... mniej
Prąd znamionowy (A)
więcej... mniej
Liczba modułów
więcej... mniej
Montaż
więcej... mniej
Filtr
Przekaźniki impulsowe

Przekaźniki impulsowe do sterowania oświetleniem

Oferujemy wysokiej jakości przekaźniki impulsowe, wykorzystywane w automatyce budynkowej i przemysłowej. Ich działanie skupia się na sterowaniu oświetleniem. Dzięki zróżnicowanej ofercie, z łatwością znajdziesz produkt dostosowany nie tylko pod względem parametrów technicznych, ale też obsługiwanych funkcji.

Przekaźnik impulsowy - jak działa?

Funkcjonowanie przekaźników polega na sterowaniu krótkimi impulsami napięciowymi, które są podawane przez włączniki lub sterowniki instalacji elektrycznej. Dzięki temu, do jednego przekaźnika podłączone mogą zostać nie tylko różne źródła światła, ale też kilka przycisków chwilowych. Umożliwia to sterowanie oświetleniem z wielu różnych miejsc jednocześnie. Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się chociażby przy schodach (przekaźniki zastępują wtedy automaty schodowe), na korytarzach, w strefach komunikacyjnych, a także pomieszczeniach mieszkalnych.

Dokładny sposób działania przekaźnika impulsowego zależy od jego rodzaju. W naszym sklepie znajdziesz bowiem nie tylko akcesoria standardowe, ale też przekaźniki z wyłącznikiem czasowym. W tym przypadku oświetlenie zostaje automatycznie wyłącznie po upływie określonego czasu. Dzięki temu energia elektryczna nie jest marnotrawiona. Prąd płynie bowiem wyłącznie wtedy, gdy rzeczywiście jest potrzebny. W dłuższej perspektywie przekłada się to oczywiście na znaczne mniejsze zużycie, co z kolei ma wpływ na wysokość rachunków.

Uwagę warto zwrócić także na sposób montażu przekaźnika, jego wymiary, obsługiwany zakres napięcia oraz inne parametry techniczne, które należy dobrać do specyfiki zamontowanej instalacji. Przekaźniki impulsowe to niepozorne, niezwykle przydatne akcesoria, wykorzystywane w ramach automatyki domowej i przemysłowej. Ułatwiają zarządzanie oświetleniem z różnych miejsc, dlatego doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o sporym metrażu - w salonie, warsztacie, hali produkcyjnej, sklepie, magazynie oraz wielu budynkach przemysłowych.

Przekaźniki impulsowe

W tej kategorii jest 5 produktów