Rozłączniki izolacyjne

Rozłączniki izolacyjne do rozdzielnic elektrycznych

W ofercie naszego sklepu elektrycznego znajdują się wysokiej jakości rozłączniki izolacyjne, które pełnią funkcję łączników w układach sterowania przepływem prądu. Sprawdzają się jako główne wyłączniki energii elektrycznej w skrzynkach rozdzielczych.

Rozłącznik izolacyjny stosowany jest jednak nie tylko do odłączania napięcia, ale również do kontroli jego stanu podczas wykonywania rozmaitych napraw i prac konserwacyjnych. Przydadzą się też w trakcie awarii sieci.

Jak działa rozłącznik izolacyjny?

Urządzenie jest wyposażone w element topliwy (topik), który ulega rozpuszczeniu w momencie wykrycia przepięcia bądź zwarcia. Następnie dochodzi do odcięcia zasilania, co gwarantuje skuteczną ochronę urządzeń podpiętych do sieci elektrycznej. Podczas prac naprawczych, rozłącznik odpowiada natomiast izolowanie układu i tworzenie bezpiecznej przerwy izolacyjnej. Elektryk dokonujący napraw nie musi więc obawiać się porażenia prądem.

Rozłącznik izolacyjny - jak dobrać?

Wypełnienie wszelkich funkcji, jakie powinien spełniać rozłącznik, okaże się możliwe tylko wtedy, gdy zostanie on właściwie dobrany do specyfiki instalacji. W naszej hurtowni elektrycznej znajdziesz między innymi rozłączniki trzybiegunowe, które doskonale sprawdzają się w instalacjach trójfazowych. Modele z jednym lub dwoma biegunami są natomiast zalecane do instalacji jednofazowych.

Co ważne, rozłączniki trzybiegunowe gwarantują najszerszy zakres działania, co także powinno mieć wpływ na ich wybór. Poza liczbą biegunów, nie zapominaj również o pozostałych parametrach technicznych, które też mają spore znaczenie. Mowa tu głównie o znamionowym prądzie ciągłym, maksymalnym znamionowym napięciu pracy, a także znamionowym warunkowym prądzie zwarciowym. Istotny jest również rodzaj przyłącza głównego i stopień ochrony.

Właściwie dopasowany rozłącznik izolacyjny gwarantuje w pełni skuteczną ochronę w zarówno urządzeń, jak i osób wykonujących prace naprawcze lub konserwujące.

Rozłączniki izolacyjne

W tej kategorii jest 8 produktów