Kable koncentryczne

Przewody koncentryczne do instalacji satelitarnych i nie tylko

Ze względu na swoją budowę, a także stabilne działanie, kable koncentryczne są wykorzystywane niezwykle często. Zastosowanie znajdują przede wszystkim podczas budowy instalacji anten satelitarnych i telewizji kablowych, ale także w ramach telewizji przemysłowej i w połączeniach audio-video. Żeby kabel koncentryczny spełnił swoje zadanie, musi wyróżniać się wysoką jakością wykonania, dopasowaną do warunków, w jakich przyjdzie mu pracować.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz produkty doskonale sprawdzające się w różnych sytuacjach i miejscach. Bez względu na to, czy podłączane są wewnątrz pomieszczeń czy na zewnątrz.

Kabel koncentryczny – jaki wybrać?

Dostępny katalog produktowy jest bardzo zróżnicowany. Składa się on z kabli różnych rodzajów. Znajdziesz w nim między innymi przewody RG-6 dedykowane do instalacji zbiorczych i indywidualnych. Ich głównym zastosowaniem jest tworzenie instalacji naziemnej telewizji cyfrowej, radiowej, a także systemów multiswitchowych. To oczywiście nie wszystko. Kabel koncentryczny RG-58 przydaje się do CB Radia, a model RG-59 do systemów monitoringu.

O skuteczności działania kabla decyduje nie tylko jego rodzaj, ale również dopasowanie impedancyjne. Uwagę zwróć także na obsługiwane pasmo częstotliwości oraz samą wytrzymałość produktu. Dbamy o to, aby w naszym sklepie znajdowały się wyłącznie kable gwarantujące wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Mogą one naruszyć łączność, uszkodzić instalację lub drastyczne zmniejszyć jakość transmisji. Dzięki kablom wysokiej jakości, ich wpływ jest znacznie mniej odczuwalny.

Przed wyborem kabla koncentrycznego nie zapomnij sprawdzić średnicy żyły, a także jego długości. Sprzedajemy bowiem zarówno kable do układania na krótkich odcinkach, jak i długich, w przypadku tworzenia bardzo rozbudowanych instalacji przemysłowej. Tego typu kable sprawdzą się zarówno w domu, jak i firmach czy też budynkach użyteczności publicznej.

Kable koncentryczne

W tej kategorii jest 17 produktów