Złączki szynowe przelotowe

Łączenie przewodów elektroenergetycznych w różnego rodzaju urządzeniach domowego użytku powinno odbywać się za pośrednictwem odpowiednio dobranych złączy kablowych. W tym celu wykorzystuje się zazwyczaj złączki szynowe przelotowe. Nazwa produktu wywodzi się od szyny, na której montowane są różne modele złączek różniące się między sobą kolorami oraz rozmiarami. Zlokalizowane w jednym miejscu tworzą wszechstronną listwę zaciskową, do której podłącza się później poszczególne wejścia lub wyjścia aparatury elektrycznej. Bardzo ważne jest, aby postępować przy tym według pewnego obowiązującego schematu. Złączki szynowe przelotowe znacznie ułatwiają i przyspieszają proces montażu obwodów elektrycznych, niwelując konieczność ingerowania w wewnętrzne połączenia znajdujące się w rozdzielnicy.

Złączki szynowe – wielkość ma znaczenie!

W sklepie Eldor24 sprzedajemy rozmaite złączki szynowe przelotowe. Jednym z podstawowych kryteriów rozróżniających poszczególne modele od siebie, jest ich wielkość. Parametr ten wpływa bowiem na możliwości zastosowania danego akcesorium w określonych przypadkach. Najmniejsze złączki szynowe przelotowe wyposażone w zaciski klatkowe można z powodzeniem używać do podłączania odizolowanych przewodów miedzianych o maksymalnym przekroju do 120 mm2.. Z kolei za pomocą średnich modeli zaopatrzonych w zaciski śrubowe z sukcesem połączysz kable miedziane z zaprasowanymi końcówkami oczkowymi o przekroju do 240 mm2. Największe złączki szynowe przelotowe AL/CU z zaciskami klatkowymi świetnie nadają się natomiast do podłączania odizolowanych kabli miedzianych i aluminiowych.

Złączki szynowe przelotowe – wybierz odpowiedni kolor!

W prostych instalacjach elektrycznych znajdują zastosowanie złączki szynowe o różnej kolorystyce. Można tutaj wymienić akcesoria w kolorze :

  • żółto-zielonym – przeznaczone do podłączania przewodów ochronnych;

  • niebieskim – do biegunów neutralnych;

  • szarym – do biegunów fazowych.

Sam zdecyduj, które modele najlepiej sprawdzą się w Twoim przypadku!

Złączki szynowe przelotowe

W tej kategorii nie ma produktów.