Kotwy i tuleje rozporowe

Kotwy i tuleje rozporowe

Chcesz nabyć wysokiej jakości kotwy mechaniczne w bardzo atrakcyjnej cenie? W takim razie koniecznie zwróć uwagę na ofertę sklepu internetowego Eldor24. Znajdziesz tutaj funkcjonalne łączniki wyprodukowane zgodnie z wymogami najnowocześniejszych technologii. Za pomocą dostępnych u nas modeli bez trudu zamontujesz rozmaite konstrukcje. Kotwy świetnie sprawdzają się przy mocowaniu elementów wykonanych z różnorodnych tworzyw, m.in. z drewna, metalu, aluminium itp. do różnych podłoży, w tym betonowych i murowych powierzchni. Modele te wyróżniają się wszechstronnością zastosowania. Doskonale sprawdzają się one zarówno przy konstrukcjach przymocowanych do betonu spękanego, jak i niespękanego. 

Kotwy mechaniczne – zalety nie do przecenienia

Kotwy to bardzo praktyczne akcesorium, którego zaletą jest wysoka nośność oraz łatwość i szybkość montażu. Większość produktów wykonano ze starannie wyselekcjonowanych, wysokogatunkowych materiałów. To sprawia, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. 

Modele mechaniczne dzieli się na rozmaite rodzaje. We współczesnym budownictwie najczęściej wykorzystywane są kotwy opaskowe, które można z powodzeniem montować przelotowo, wiercąc w powierzchni otwór o takiej samej średnicy co dana kotwa. Z kolei modele wkręcane mogą być kotwione na całej swej długości. Najlepiej sprawdzają się one w podłożach betonowych oraz płytach kanałowych. Kotwy segmentowe znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagana jest odporność ogniowa. Produkty tulejowe zdolne są natomiast do przenoszenia stosunkowo niewielkich obciążeń. Dzięki nim można wykorzystywać śruby oraz pręty z gwintem metrycznym, które wkręca się bezpośrednio w daną kotwę.

Kotwy wklejane

Poza kotwami mechanicznymi w praktyce budowniczej często stosuje się także modele wklejane. Są to produkty odporne na różnego rodzaju drgania, wibracje, a także ścinanie i ścieranie. Można je z powodzeniem stosować w mokrych i wilgotnych podłożach. Akcesoria te tworzą szczelne i trwałe połączenia pręta z podłożem.

Kotwy i tuleje rozporowe

W tej kategorii jest 4 produktów