Oprawy awaryjne

Lampy awaryjne mają za zadanie rozświetlić pomieszczenie, gdy główne źródła światła przestały pracować ze względu na awarię. Urządzenia te muszą mieć zasilanie własne lub być podłączone do baterii centralnej. Ważne, aby ta była odpowiednio pojemna, co pozwoli na długie korzystanie z dodatkowego oświetlenia. W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziesz lampy awaryjne, których konstrukcja wraz z kloszem powstała z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. To przekłada się na wysoką wytrzymałość na wszelkie uszkodzenia czy też zanieczyszczenia. Chcemy wspomnieć, że stopień ochrony w każdym modelu to IP65 i więcej. Taki wynik wskazuje na odporność na zachlapanie czy przedostawanie się drobnych zanieczyszczeń do wnętrza lampy.

Zastosowanie lamp awaryjnych

Zastosowanie lamp awaryjnych jest uregulowane prawnie, w niektórych przypadkach jest więc konieczne. Przede wszystkim muszą się znaleźć w pomieszczeniach sal widowiskowych, nie może ich zabraknąć w lokalach rozrywkowych i sportowych, teatrach czy kinach. Jeśli konkretny obiekt budowlany przeznaczonych jest dla ponad 200 osób, lampy awaryjne powinny się tam znaleźć. To zwiększa liczbę zastosowań o budynki użyteczności publicznej, magazyny, hale produkcyjne czy mieszkania zbiorowe (metraż ponad 2000 metrów kwadratowych). Chcemy dodać, że dostępne w naszym sklepie oświetlenie awaryjne należy zamontować w garażach oświetlanych sztucznie. To konieczne, jeśli ich powierzchnia ma ponad 1000 metrów kwadratowych. 

Lampy awaryjne – ważne informacje

Każda lampa awaryjna musi mieć certyfikat CNBOIP. Konieczne jest coroczne sprawdzanie opraw tego typu pod kątem prawidłowego funkcjonowania. Aby to ułatwić, producenci dostępnych u nas wyrobów wyposażyli lampy awaryjne w przyciski testowe. To pozwala regularnie monitorować poprawność działania opisywanych produktów. Proponujemy modele, które na własnej baterii mogą pracować przez kilka godzin. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy Twoim oczekiwaniom i wybierzesz jeden z produktów dostępnych w tej kategorii. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami.

Oprawy awaryjne

W tej kategorii nie ma produktów.