Koszulki (węże) termokurczliwe

Koszulki termokurczliwe do izolacji przewodów

Kable i wiązki przewodów elektrycznych wymagają skutecznej ochrony nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed wpływem wszelkich czynników szkodliwych, takich jak wilgoć czy intensywne zabrudzenia. Do ich zabezpieczania doskonale nadają się koszulki termokurczliwe, które w naszym sklepie znajdziesz w różnych konfiguracjach.

Koszulki to specjalne osłony w formie rurek. Jak sama nazwa wskazuje, wykonywane są one z materiałów, które kurczą się pod wpływem ciepła. Dzięki temu doskonale przylegają do kabli, zapewniając idealną izolację, a także barierę ochronną, która zdecydowanie wydłuża żywotność przewodów. Nie są one bowiem odkryte, dlatego ich uszkodzenie staje się mniej prawdopodobne.

To jednak nie wszystko, ponieważ rurki termokurczliwe oferujemy w różnych kolorach. Dzięki temu okażą się przydatne także do oznaczania różnych kabli w domu, biurze, warsztacie i w wielu innych budynkach. Koszulki przezroczyste natomiast umożliwiają umieszczenie w nich ważnych informacji na temat przewodów lub całej instalacji elektrycznej.

Koszulki termokurczliwe - jak dobrać? Na co zwrócić uwagę?

Oferujemy rurki w wielu kolorach, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zakupić cały zestaw produktów, który zapewni ochronę i oznaczenie wszystkich przewodów. O ich przydatności decyduje również współczynnik skurczenia. Im bowiem przewód cieńszy, tym wyższy powinien być ten parametr. Współczynnik skurczenia wynoszący 2 oznacza, że koszulka skurczy się o połowę, natomiast w przypadku współczynnika 3, średnica rurki zmniejszy się o 1/3.

Koszulki termokurczliwe należy dobierać do średnicy przewodów. Uwagę warto zwrócić także na ich długość, sposób wykonania (polecane są modele samogasnące), a także temperaturę pracy. Oferowane przez nas rurki sprawdzą się do izolacji, ochrony, identyfikacji, jak również do tworzenia wiązek przewodów. Znajdują zastosowanie w elektronice, telekomunikacji, a nawet w przemyśle motoryzacyjnym.

Koszulki (węże) termokurczliwe

W tej kategorii jest 65 produktów