Filtruj według

Rodzaj prądu
więcej... mniej
Lampka sygnalizacyjna
więcej... mniej
Liczba modułów
więcej... mniej
Stopień ochrony
więcej... mniej
Kolor diody
więcej... mniej
Filtr
Lampki modułowe

Lampki modułowe do obwodów elektrycznych

Właściwą ochronę instalacji elektrycznych umożliwiają specjalne urządzenia kontrolne, które cały czas monitorują najważniejsze parametry, a także wykrywają potencjalne zagrożenie. Takie funkcje spełniają oferowane w naszym sklepie internetowych lampki modułowe. Z powodzeniem wykorzystasz je w instalacjach domowych i przemysłowych. Zapewniamy dostęp do urządzeń wyposażonych w różne diody, także typu LED. Sprawdź ich parametry techniczne i wybierz produkty najlepiej spełniające Twoje wymagania.

Do czego służą lampki modułowe? Jak wygląda schemat działania?

Określane są one również mianem kontrolek świetlnych - wynika to ze sposobu ich działania. Lampki służą bowiem do sygnalizowania stanu obwodów elektrycznych, a także wszelkich zmian napięcia. Gdy jego poziom znacząco wzrośnie lub spadnie, zapala się odpowiednia lampka informująca o potencjalnym niebezpieczeństwie. Umożliwia to wczesną reakcję, co z kolei pozwala na ochronę instalacji oraz podłączonych do niej urządzeń.

W większości przypadków produkty dostępne w katalogu składają się z trzech lampek - zielonej, żółtej i czerwonej. Informują one odpowiednio o prawidłowym działaniu obwodu, o zbyt niskim napięciu, a także zbyt wysokim. Skuteczność oferowanych urządzeń gwarantuje ich właściwy dobór w oparciu o takie parametry jak maksymalna moc źródła światła, obsługiwane napięcie znamionowe oraz stopień ochrony. Jest on bardzo ważny, ponieważ wskazuje na warunki, w jakich urządzenie może być stosowane.

Lampki modułowe, ze względu na sposób działania, należą do bardzo przydatnych elementów kontrolnych. Dzięki nim możliwe staje się stałe analizowanie stanu obwodów elektrycznych i napięcia, jak również skuteczna ochrona urządzeń oraz instalacji przed zakłóceniami w sieci elektrycznej. Błyskawicznie wykrywają niebezpieczeństwo, dlatego też stanowią niezbędne wyposażenie tablic rozdzielczych. Bez względu na specyfikę budynku, w jakim zostaną zamontowane, a także dokładny rodzaj urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznej.

Lampki modułowe

W tej kategorii jest 10 produktów