Lampki modułowe

Lampki modułowe do obwodów elektrycznych

Właściwą ochronę instalacji elektrycznych umożliwiają specjalne urządzenia kontrolne, które cały czas monitorują najważniejsze parametry, a także wykrywają potencjalne zagrożenie. Takie funkcje spełniają oferowane w naszym sklepie internetowych lampki modułowe. Z powodzeniem wykorzystasz je w instalacjach domowych i przemysłowych. Zapewniamy dostęp do urządzeń wyposażonych w różne diody, także typu LED. Sprawdź ich parametry techniczne i wybierz produkty najlepiej spełniające Twoje wymagania.

Do czego służą lampki modułowe? Jak wygląda schemat działania?

Określane są one również mianem kontrolek świetlnych - wynika to ze sposobu ich działania. Lampki służą bowiem do sygnalizowania stanu obwodów elektrycznych, a także wszelkich zmian napięcia. Gdy jego poziom znacząco wzrośnie lub spadnie, zapala się odpowiednia lampka informująca o potencjalnym niebezpieczeństwie. Umożliwia to wczesną reakcję, co z kolei pozwala na ochronę instalacji oraz podłączonych do niej urządzeń.

W większości przypadków produkty dostępne w katalogu składają się z trzech lampek - zielonej, żółtej i czerwonej. Informują one odpowiednio o prawidłowym działaniu obwodu, o zbyt niskim napięciu, a także zbyt wysokim. Skuteczność oferowanych urządzeń gwarantuje ich właściwy dobór w oparciu o takie parametry jak maksymalna moc źródła światła, obsługiwane napięcie znamionowe oraz stopień ochrony. Jest on bardzo ważny, ponieważ wskazuje na warunki, w jakich urządzenie może być stosowane.

Lampki modułowe, ze względu na sposób działania, należą do bardzo przydatnych elementów kontrolnych. Dzięki nim możliwe staje się stałe analizowanie stanu obwodów elektrycznych i napięcia, jak również skuteczna ochrona urządzeń oraz instalacji przed zakłóceniami w sieci elektrycznej. Błyskawicznie wykrywają niebezpieczeństwo, dlatego też stanowią niezbędne wyposażenie tablic rozdzielczych. Bez względu na specyfikę budynku, w jakim zostaną zamontowane, a także dokładny rodzaj urządzeń podłączonych do instalacji elektrycznej.

Lampki modułowe

W tej kategorii jest 10 produktów

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuj Więcej informacji