Przełączniki i łączniki krzywkowe

Przełączniki i łączniki krzywkowe do sterowania urządzeniami

Oferujemy szereg przydatnych akcesoriów, które znajdują zastosowanie w różnych sieciach elektrycznych. W naszym katalogu znajdziesz przełączniki i łączniki krzywkowe, które umożliwiają sterowanie przepływem prądu w różnych obwodach.

Z czego składają się te urządzenia? W skład ich budowy wchodzi przede wszystkim oś, pokrętło oraz komora gaszeniowa - to w niej znajdują się specjalnie dobrane elementy łączeniowej, pozwalające na otwieranie i zamykanie toru prądowego. Tory tworzą dwa styki, których pozycja jest zależna od otwartej lub zamkniętej zwory. Do osi łącznika przytwierdzona jest również krzywka tarczowa, która steruje zworą.

Jak działają przełączniki i łączniki krzywkowe?

Zasada działania oferowanych przez nas urządzeń jest bardzo prosta. Po obróceniu pokrętła zmienia się pozycja krzywki i zwory, co prowadzi do otwarcia toru prądowego i uruchomienia urządzenia. Kolejny obrót pokrętła sprawi, że tor się zamknie, a urządzenie się wyłączy. Łączniki i przełączniki krzywkowe mogą posłużyć do sterowania kilkoma obwodami. Wpływ na to liczba krzywków znajdujących się w środku, a także sposób ich ułożenia.

Urządzenia te są traktowane jako elementy pomocnicze w wielu sieciach elektrycznych. Znajdują zastosowanie między innymi w obwodach pomiarowych i sterowniczych, a także w systemach sterowania napędami (zarówno jedno, jak i trzyfazowymi). Mogą ponadto pełnić funkcje rozłączników izolacyjnych.

Dobór akcesoriów zdecydowanie ułatwiają ich parametry techniczne. To na nie warto zwrócić uwagę przed zakupem. Spore znaczenie ma między innymi liczba biegunów, stopień ochrony, który informuje, w jakich warunkach mogą być stosowane, znamionowy prąd ciągły, a także wymiary i sposób wykonania. Znaczące zróżnicowanie oferowanych przełączników i łączników w znaczny sposób ułatwia ich wybór. Doskonale sprawdzą się bowiem w różnych warunkach i instalacjach elektrycznych.

Przełączniki i łączniki krzywkowe

W tej kategorii jest 20 produktów