Grzejniki konwektorowe

Chcesz dogrzać pomieszczenie i zastanawiasz się, jaki sposób będzie najskuteczniejszy? Tym, czego potrzebujesz, jest grzejnik konwektorowy! Sprawdź, jak działa urządzenie, dlaczego warto je kupić oraz wybierz grzejnik dla siebie w sklepie Eldor24.  

Grzejnik konwektorowy – co to takiego? 

Ogrzanie wnętrza jest możliwe dzięki wymianie powietrza, w związku z czym grzejniki konwektorowe określa się również jako grzejniki konwekcyjne. 

Grzejnik konwektorowy to najczęściej mobilne urządzenie elektryczne. Można je ustawić w  dowolnym pomieszczeniu – gdzie tylko jest potrzebne. Niektóre modele są przemyślane jako stały element instalacji centralnego ogrzewania. Wtedy montuje się je do ściany. 

Jak działa grzejnik elektryczny konwektorowy? 

Zasady działania urządzenia są proste. Grzejnik konwektorowy elektryczny pobiera powietrze od dołu, a następnie je ogrzewa. Ciepłe powietrze jest lżejsze, dlatego unosi się ku górze, wydostaje się z górnej części urządzenia, a następnie rozchodzi się po pomieszczeniu. 

Grzejniki konwektorowe elektryczne nie nagrzewają się do aż tak wysokiej temperatury co tradycyjne urządzenia na wodę (zazwyczaj jest to maksymalnie 60 stopni), dzięki czemu w pomieszczeniu panuje optymalny dla człowieka mikroklimat. Po włączeniu takiego grzejnika na pewno szybko zauważysz, że powietrze we wnętrzu nagrzewa się stopniowo, a Ty nie odczuwasz żadnego dyskomfortu. 

Grzejniki konwektorowe – dlaczego warto? 

Grzejniki konwekcyjne mają naprawdę sporo zalet – dlatego są tak chętnie kupowane przez klientów Eldor24. Po pierwsze, są naprawdę skuteczne w działaniu. Ogrzewają pomieszczenie szybko, a przy tym tak, że nie odczuwa się nagłych skoków temperatur. Co istotne, nie zużywają dużo energii elektrycznej, więc ich użytkowanie nie wpłynie znacząco na wysokość Twoich rachunków. 

Poza tym to urządzenia stosunkowo lekkie i poręczne. Niejednokrotnie są wyposażone w kółka, dzięki czemu można je przesuwać z miejsca na miejsce i używać tam, gdzie są aktualnie potrzebne. Jeśli dodatkowo wybierzesz grzejnik elektryczny konwektorowy z termostatem, dostaniesz rozwiązanie w zasadzie bezobsługowe. 

Kolejnym z argumentów jest wygląd. Nowoczesne grzejniki konwekcyjne prezentują się naprawdę świetnie – są eleganckie i zachwycają designem. Nie musisz więc chować ich za kanapą (co swoją drogą jest zupełnie niewskazane!) – tego rodzaju urządzenia stają się niezaprzeczalną ozdobą wnętrza. 

Grzejniki konwektorowe elektryczne to zatem:

  • wygoda użytkowania,

  • łatwa obsługa,

  • mobilność,

  • niezawodność,

  • szybkie ogrzanie pomieszczenia,

  • atrakcyjna cena. 

Dochodzisz do wniosku, że grzejnik elektryczny konwektorowy to coś dla Ciebie? To świetnie! Urządzenie na pewno pomoże Ci czuć się komfortowo we wnętrzu nawet w najzimniejsze dni. Wahasz się jednak, który model będzie dla Ciebie odpowiedni? Albo który sprawdzi się w przestronnym pomieszczeniu? Nie wahaj się z nami skontaktować! Sprzedawcy Eldor24 odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą w dobrze najlepszego grzejnika konwekcyjnego. 

Grzejniki konwektorowe

W tej kategorii jest 6 produktów