Zaciskarki i praski

Przy kompletowaniu różnego rodzaju narzędzi warsztatowych powinieneś wziąć pod uwagę konieczność zaopatrzenia się w wysokiej jakości zaciskarki do kabli dostępne w sklepie internetowym Eldor24. Dostępne w sklepie internetowym modele świetnie nadają się do łączenia różnego rodzaju przewodów poprzez zaprasowywanie wtyków, złączek lub końcówek. Stosowanie tego typu narzędzi gwarantuje trwałość oraz bezpieczeństwo wykonanych połączeń. Odpowiednio dobrana praska może też z powodzeniem posłużyć do estetycznego wykańczania kabli. W trakcie całego procesu najpierw nakłada się na odizolowany koniec przewodu właściwie dopasowaną złączkę lub końcówkę, a następnie tak przygotowany element poddaje się profesjonalnemu zaciśnięciu, do którego wykorzystywana jest funkcjonalna zaciskarka. Dzięki temu tworzy się kształt o znacznie mniejszym przekroju niż dotychczas. Na skutek przeprowadzonych czynności dochodzi do powstania trwałego połączenia mechanicznego oraz elektrycznego.

Zaciskarki i praski – różne rodzaje

W sklepie Eldor24 mamy świadomość odmienności potrzeb naszych klientów. Dlatego nasz asortyment na bieżąco wzbogacamy o różnego rodzaju zaciskarki, które wyróżniają się wysoką wydajnością działania oraz bezpieczeństwem stosowania. Wśród rozmaitych typów tego typu urządzeń ogromną popularnością cieszą się praski do przewodów elektrycznych linkowych. To narzędzie, które wykorzystuje się głównie do zaciskania końcówek oraz złączek na przewodach wyposażonych w giętkie żyły przewodzące zrobione z miedzianej linki. W zależności od nabytego modelu mogą to być szczypce przeznaczonego do jednego typu końcówek albo zestawy z wymiennymi matrycami. Innym, bardzo przydatnym narzędziem jest też zaciskarka do kabli elektroenergetycznych, dzięki której można z powodzeniem zaprasowywać złączki na aluminiowych i miedzianych przewodach wyposażonych w sztywne żyły przewodzące.

Zaciskarki – różne rodzaje zaprasowań

Wykonywane przez zaciskarki zaprasowania mogą mieć różne kształty. I tak np. w przypadku przewodów z końcówkami tulejkowymi powstają zgniecenia kwadratowe lub sześciokątne. Z kolei ze złączek widełkowych i konektorowych tworzą się zaprasowania owalne.

Zaciskarki i praski

W tej kategorii jest 15 produktów