Łączniki krzyżowe

Łączniki krzyżowe do domu i nie tylko

Możliwość sterowania światłem z kilku miejsc okaże się niezwykle przydatna w szczególnie dużych pomieszczeniach, a także na obszarach łączących dwa lub więcej pięter. Taką funkcjonalność zapewnia łącznik krzyżowy, niezwykle często montowany na klatkach schodowych, przy schodach, a także w halach o sporym metrażu. W ofercie naszego sklepu znajdziesz łączniki sprawdzające się w każdym miejscu. Wystarczy jedynie zwrócić uwagę na kluczowe parametry techniczne.

Co to jest łącznik krzyżowy?

Oferowany przez nas produkt to rodzaj łącznika instalacyjnego, który jest montowany po to, aby możliwe stało się załączanie i wyłączanie obwodów z kilku miejsc (przeważnie z co najmniej trzech). Wszystko to umożliwia tak zwane połączenie krzyżowe, w ramach którego dochodzi do zintegrowania kilku wyłączników schodowych. To, jak dużo ich będzie, zależy od poziomu rozbudowania instalacji elektrycznej oraz liczby zamontowanych łączników.

Łącznik krzyżowy – zasada działania

Produkt stosowany jest przede wszystkim do sterowania oświetleniem. Gdzie dokładnie? Najlepiej sprawdza się na dwupoziomowych klatkach schodowych. Dzięki łącznikowi, możesz połączyć kilka wyłączników schodowych i uruchamiać lub wyłączać oświetlenie na sporych odległościach. Z tego właśnie powodu łącznik krzyżowy sprawdza się we wszystkich budynkach kilkupiętrowych. Nie tylko przy schodach w domu.

 

Żeby ułatwić Ci wybór, przygotowaliśmy szeroką ofertę łączników, które są zróżnicowane między innymi pod względem sposobu montażu. Zdecydować możesz się na produkty montowane natynkowo, podtynkowo lub na zacisk. Zadbaliśmy także o design łączników. Każdy z nich występuje w innej wersji kolorystycznej, dlatego bez problemu znajdziesz coś, co doskonale wkomponuje się w wybrane pomieszczenie.

 

Łączniki krzyżowe to niezwykle przydatne elementy, które znacząco rozszerzają funkcjonalność każdej sieci elektrycznej. Dzięki nim, sterowanie oświetleniem na kilku poziomach stanie się dużo łatwiejsze.

Łączniki krzyżowe

W tej kategorii jest 25 produktów