Grzejniki olejowe

Zastanawiasz się nad grzejnikiem olejowym elektrycznym? Nie wiesz, jaki kaloryfer olejowy będzie najlepszy do Twojego domu lub mieszkania? Sprawdź propozycje od Eldor24 i wybierz rozwiązanie dla siebie!

Grzejnik olejowy elektryczny – czy go potrzebujesz? 

Po co Ci grzejnik elektryczny olejowy, skoro prawdopodobnie masz w domu sprawny stały system ogrzewania? Otóż to naprawdę dobry pomysł! Warto wiedzieć, że w wielu sytuacjach tego typu urządzenie to dobra alternatywa dla ciągłego użytkowania głównej instalacji grzewczej. Możliwe, że taki piecyk olejowy pozwoli Ci zaoszczędzić. To świetne rozwiązanie szczególnie na okres przejściowy, czyli jesień oraz wiosnę – kiedy to jeszcze nie jest na tyle zimno, aby uruchamiać główne źródło grzewcze, jednak konieczne jest już podniesienie temperatury w pomieszczeniach o parę stopni. 

Oprócz tego grzejnik olejowy elektryczny świetnie sprawdzi się w tych pomieszczeniach, które potrzebują dodatkowego dogrzania i to niezależnie od pory roku. Jest to przede wszystkim łazienka. Wychodzenie spod gorącego prysznica wprost do zimnej  łazienki to naprawdę nic przyjemnego!

Poza tym grzejniki olejowe nadają się wszędzie tam, gdzie nie ma sieci centralnego ogrzewania ani zamontowanego innego systemu grzewczego w budynku, np. w domkach letniskowych. 

Jak działają grzejniki olejowe elektryczne? 

Grzejniki elektryczne olejowe są wypełnione olejem. Po włączeniu urządzenia i tym samym wbudowanych w nim grzałek temperatura oleju ulega podwyższeniu. Następnie płyn oddaje ciepło obudowie urządzenia, po czym dochodzi do ogrzania powietrza w najbliższym otoczeniu kaloryfera olejowego. Co prawda, grzejniki elektryczne olejowe stosunkowo długo się nagrzewają, jednak tym samym bardzo długo trzymają ciepło – ogrzewają pomieszczenie nawet kilka godzin po odłączeniu od prądu. Grzejnik olejowy energooszczędny – to zatem dobre określenie dla tego typu urządzeń. Oddają niemal odwrotnie proporcjonalną ilość energii cieplnej do energii elektrycznej zużytej na ich zasilanie. 

Jaki grzejnik olejowy wybrać?

Do wyboru masz kilka rozwiązań. Zastanów się m.in.: 

  • czy ma to być grzejnik olejowy ścienny, czy może model mobilny, którego będziesz używał tam, gdzie tylko tego potrzebujesz;

  • czy w Twoim przypadku sprawdzi się grzejnik olejowy z termostatem, czy niekoniecznie – urządzenie z termostatem wyłączy się po osiągnięciu danej temperatury oraz włączy wtedy, kiedy zacznie się ochładzać;

  • czy lepszy będzie grzejnik olejowy z nadmuchem (grzejnik olejowy z wentylatorem), czy inne rozwiązanie;

  • czy warto kupić grzejnik olejowy panelowy, czy może model o innej konstrukcji – grzejniki olejowe elektryczne to urządzenia, które nie muszą się różnić wyglądem od tradycyjnych kaloryferów.;

  • czy potrzebny Ci jest mały grzejnik olejowy, czy większe urządzenie – do ogrzania sporego metrażu.

Poza tym zwróć uwagę na parametry grzejnika olejowego. Jest to przede wszystkim moc – na rynku dostępne są urządzenia o mocy od 200 do 2500 watów. W naszym sklepie Eldor24 znajdziesz grzejniki olejowe o różnej mocy. 

Grzejniki olejowe

W tej kategorii jest 8 produktów