Próbniki napięcia

Jesteś zawodowym elektrykiem i właśnie kompletujesz zestaw absolutnie niezbędnych w Twojej pracy narzędzi? W takim razie powinieneś koniecznie zaopatrzyć się w wysokiej jakości próbnik napięcia dostępny w sklepie internetowym Eldor24. W naszej ofercie znajdziesz funkcjonalne, wygodne w użyciu przyrządy, które doskonale sprawdzą się przy weryfikowaniu poziomu napięcia energii elektrycznej w różnego rodzaju urządzeniach oraz przewodach. Wyróżniające się kompaktowym rozmiarem próbniki napięcia można zabrać wszędzie ze sobą. Bez trudu zmieszczą się one nawet do niewielkiej kieszeni bądź torby z narzędziami. Produkty te są bardzo łatwe w obsłudze. Mogą z nich z powodzeniem korzystać zarówno doświadczeni elektrycy, jak i domowi majsterkowicze. Dzięki wykorzystywaniu tego typu modeli praca z instalacjami elektrycznymi jest bardziej bezpieczna. Praktyczny próbnik prądu wskazuje bowiem na faktyczny poziom napięcia w danej instalacji.

Próbniki napięcia – jak działają?

Standardowy próbnik napięcia złożony jest z czterech elementów. W jego skład wchodzi metalowy wskaźnik, znajdująca się wewnątrz neonówka z elektrodami, przezroczysta rączka będąca jednocześnie opornikiem charakteryzującym się wysokim poziomem rezystancji oraz zlokalizowana na zakończeniu metalowa skuwka. W celu sprawdzenia ewentualnego przepływu prądu w danym miejscu należy przyłożyć tam wskaźnik, dotykając jednocześnie skuwki palcem. Próbniki napięcia informują o wykrytym przepływie energii elektrycznej poprzez zaświecenie się diody. Przy używaniu tego typu akcesorium nie trzeba bać się porażenia prądem. Narzędzie jest bezpieczne w zastosowaniu dzięki  opornikowi o wysokim poziomie rezystancji.

Próbniki prądu – jak wybrać najlepszy model?

Zastanawiasz się, jaki próbnik prądu najlepiej spełni Twoje oczekiwania? Zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na to, z jakim narzędziem masz do czynienia w danym momencie. Poza klasycznymi przyrządami w ofercie sklepu dostępne są bowiem również modele elektryczne oraz elektromagnetyczne. Warto też sprawdzić dane wytłoczone na rączce. Dzięki nim dowiesz się, jaką klasę odporności przed przepięciem ma dane urządzenie.

Próbniki napięcia

W tej kategorii jest 7 produktów