Termowentylatory

Farelka elektryczna – kiedy tylko temperatury na zewnątrz spadają, to hasło jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Farelka, czyli termowentylator, to urządzenie, które pozwoli Ci na dogrzanie wnętrza tak, aby można było w nim komfortowo przebywać. Co trzeba wiedzieć, wybierając farelki do grzania? Oraz jakie urządzenie z oferty Eldor24 spełni Twoje potrzeby? Przekonaj się poniżej, co dla Ciebie przygotowaliśmy! 

Farelki elektryczne – co to takiego?

„Farelka” to zwyczajowa nazwa na termowentylator, która przyjęła się w czasach PRL-u. Mimo iż to tak naprawdę nazwa producenta, to szybko zaczęto tak określać wszystkie termowentylatory. Zostało tak do dziś – mimo iż grzejnik farelka to aktualnie nowoczesne urządzenie, które będzie dla Ciebie ogromnym wsparciem w sezonie grzewczym oraz poza nim. 

Jak działa farelka do grzania? 

Farelka wykorzystuje zjawisko konwekcji. Ogrzewa powietrze pobrane z pomieszczenia, a następnie wdmuchuje je do z powrotem do wnętrza. Ciepłe powietrze jest rozprowadzane we wnętrzu dzięki wentylatorowi, w które wyposażone jest urządzenie. 

Największym plusem termowentylatora jest szybkość działania. Farelka momentalnie się nagrzewa, dzięki czemu możesz się cieszyć ciepłem nawet po kilku minutach od jej włączenia. To zatem doskonały sposób na to, aby doraźnie dogrzać pomieszczenie. 

Farelka do łazienki, a może termowentylator do sypialni? 

Dużą popularnością na Eldor24 cieszą się termowentylatory łazienkowe. Wystarczy, że uruchomisz sprzęt wtedy, kiedy wchodzisz pod prysznic, aby potem cieszyć się z komfortem przebywania w ciepłym pomieszczeniu. Podobnie w przypadku sypialni – mimo iż lekarze zalecają spać w wywietrzonym pomieszczeniu, w którym panuje stosunkowo niska temperatura, to pamiętaj, że warunki nie powinny wywoływać dyskomfortu. Dlatego czasami warto włączyć farelkę przed snem, chociażby na 15 minut. 

Jeśli zaś szukasz czegoś do pokoju dziecięcego, prawdopodobnie sprawdzi się tu mini farelka. Pamiętaj jedynie, aby wybrać bardzo cichy wentylator, którego szum nie obudzi malucha. 

Oczywiście to tylko przykłady. Naszych farelek możesz używać, jak chcesz i gdzie tylko tego potrzebujesz. 

Jaka farelka będzie najlepsza? 

Zależy Ci na tym, aby farelka zużywała niewiele energii? Oraz by była bezpieczna dla domowników? Wygodna w obsłudze, lekka i poręczna? W naszym sklepie Eldor24 na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zwróć uwagę na te kwestie:

Czy to termowentylator ceramiczny?

Termowentylatory ceramiczne nie doprowadzają do spalania kurzu na powierzchni grzałek. Dzięki temu nie dochodzi do powstania drażniącego zapachu.

Czy to farelka energooszczędna?

Pobór prądu to bardzo ważny temat! Upewnij się więc, czy termowentylator jest wyposażony w rozwiązania pozwalające na optymalizację zużycia energii, jak różne poziomy mocy czy termostat. 

Czy urządzenie ma termostat?

Każdy termowentylator energooszczędny powinien być wyposażony w ten element. Termostat sprawia, że urządzenie się wyłącza po osiągnięciu danej temperatury. Niektóre modele mają tryb EKO. 

Czy farelka posiada programator czasowy?

To świetne rozwiązanie – ustawiasz sprzęt np. na 20 minut, dzięki czemu nie musisz kontrolować jego pracy. 

Masz jakikolwiek pytania dotyczące pracy termowentylatorów?
Zastanawiasz się, jaka moc farelki będzie optymalna? Skontaktuj się ze sprzedawcami Eldor24 – odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i pomogą w zakupie!

Termowentylatory

W tej kategorii jest 17 produktów