Ramki do gniazdek

Ramki do gniazdek w różnych wersjach

Właściwe osadzenie gniazdka elektrycznego w ścianie, suficie, podłodze bądź listwie wymaga użycia odpowiednich elementów montażowych. Wśród nich największy wpływ na estetykę całości ma ramka do gniazdka. To dzięki niej możliwe staje się schowanie wszystkich wystających części i wkomponowanie ich w ścianę. Spełnia ona również inne funkcje, związane głównie z ochroną ściany przed zabrudzeniami w okolicy włącznika bądź gniazdka.

W ofercie naszego sklepu znajdziesz ramki, które doskonale pasują do każdego wnętrza. Zróżnicowane są one przede wszystkim pod względem wyglądu i sposobu wykonania, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej.

Ramki do gniazdek - rodzaje

Najważniejszą kwestią wydaje się typ ramki oraz jej wymiary. W katalogu dostępna jest bowiem nie tylko ramka pojedyncza, ale też podwójna, potrójna, a nawet poczwórna. Nic więc nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby za jednym zamachem zakryć kilka gniazdek zamontowanych w rzędzie.

Uwagę należy zwrócić również na rodzaj użytego materiału. To on bowiem ma wpływ na wytrzymałość mechaniczną produktu, a także jego odporność na wpływ czynników zewnętrznych. Oferowane ramki wykonywane są z mocnych tworzyw termoplastycznych, które nie poddają się łatwo uszkodzeniom. Jeśli zaś chodzi o wymiary, to w przypadku modeli pojedynczych ich szerokość wynosi przeważnie około 120-133 mm. Ramka poczwórna natomiast może być szeroka nawet na około 300 mm.

Przed zakupem konkretnych produktów należy wziąć pod uwagę kształt ramki (oferujemy modele kwadratowe, prostokątne i okrągłe), który powinien zostać dopasowany do umiejscowienia gniazdka, a także jej kolor. Dzięki szerokiej ofercie produktowej dobór ramek do konkretnych wnętrz nie będzie problemem. Oferujemy bowiem nie tylko modele białe, ale też w kolorze czarnym czy antracytowym.

Doskonale sprawdzą się więc w pomieszczeniach mieszkalnych, biurach i w wielu innych przestrzeniach. Zwłaszcza że montaż tego typu ramek jest niezwykle prosty. Wcale nie wymaga użycia specjalnych narzędzi.

Ramki do gniazdek

W tej kategorii jest 134 produktów