Łączniki schodowe

Łączniki schodowe do sterowania oświetleniem

Włączanie i wyłączanie światła w dużych pomieszczeniach przy użyciu jednego wyłącznika może okazać się dość męczące, zwłaszcza gdy są one wykorzystywane bardzo często. Żeby więc uniknąć wszelkich problemów z tym związanych, warto zdecydować się na odpowiedniej jakości łącznik schodowy. Jeśli zostanie on zamontowany w instalacji elektrycznej, umożliwi sterowanie oświetleniem z różnych miejsc.

Gdzie sprawdzi się on najlepiej? Jak sama nazwa wskazuje, przede wszystkim przy schodach. Jeden łącznik znajdzie się na górze, a drugi na dole. Oba pozwolą szybko i wygodnie wyłączać oraz włączać światło. Nie jest to jednak jedyne zastosowanie tego produktu. Jest przydatny również na długich korytarzach, w piwnicach, na strychach, sypialniach czy też w szczególnie dużych pomieszczeniach, takich jak chociażby magazyny oraz hale produkcyjne.

Jak wybrać łącznik schodowy? Na co zwrócić uwagę?

W ofercie naszego sklepu znajdują się elementy, które spełnią swoje zadania w każdym budynku. Oczywiście pod warunkiem, że zostaną odpowiednio dobrane. Na początku należy zająć się typem kupowanego produktu - czy ma on być wyposażony w jeden czy dwa przyciski. Łącznik schodowy podwójny zalecany jest w przypadku lamp z kilkoma żarówkami. Pozwala on lepiej zarządzać pracą oświetlenia.

To, w jakich dokładnie pomieszczeniach łącznik może zostać zamontowany, zależy od sposobu jego wykonania. Warto więc sprawdzić użyte materiały i gwarantowany stopień ochrony. Sporą popularnością cieszą się zwłaszcza produkty z tworzyw termoplastycznych, jak również modele hermetyczne, których stopień ochrony wynosi IP44.

Co jeszcze ma znaczenie? Między innymi sposób montażu - w katalogu znajdziesz łączniki schodowe podtynkowe i natynkowe. Te pierwsze można łatwo schować w ścianie, dzięki czemu stają się mało widoczne. Modele natynkowe są przeważnie zakładane wszędzie tam, gdzie niemożliwy jest montaż podtynkowy, na przykład w piwnicach, garażach czy też w różnych pomieszczeniach przemysłowych.

Łączniki schodowe

W tej kategorii jest 39 produktów