Filtruj według

Producenci
Liczba żył
więcej... mniej
Znamionowy przekrój żyły [mm2]
więcej... mniej
Seria produktu
więcej... mniej
Izolacja żyły
więcej... mniej
Filtr
Kable energetyczne

Domowe oświetlenie, a także urządzenia elektryczne działają sprawnie tylko dzięki wykorzystaniu odpowiednio dobranych przewodów elektrycznych i kabli. W ofercie sklepu Eldor znajdziesz wysokiej jakości modele, które odznaczają się walorami estetycznymi oraz użytkowymi. W zależności od okoliczności kabel elektryczny może być wbudowany w ścianę albo widoczny na zewnątrz. Przewody, których nie ukrywa się pod tynkiem, z reguły służą do zasilania rozmaitych urządzeń mobilnych. Warto pamiętać o odpowiednim rozmieszczeniu okablowania w pomieszczeniach. Powierzenie realizacji tego zadania specjalistom sprawi, że wszystkie urządzenia np. w pokoju czy kuchni będą działać sprawnie nawet wówczas, gdy będą włączone w jednym czasie.

Kable elektryczne – ogólna charakterystyka

Nie wiesz, czym charakteryzuje się kabel elektryczny? Musisz mieć świadomość, że jest to specjalny przewód, w skład którego wchodzą żyły izolowane. Ich zewnętrzna warstwa pokryta jest powłoką chroniącą przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, takich jak wilgoć czy nadmierne promieniowanie słoneczne. Kabel elektryczny może mieć różną długość, poszczególne modele różnią się między sobą określonymi właściwościami. Kable doprowadzają prąd zarówno do urządzeń elektrycznych, jak i do zamontowanych na stałe elementów oświetlenia budynku.

Jak wybrać najlepsze przewody elektryczne?

Zanim kupisz określony przewód elektryczny, powinieneś zwrócić uwagę na kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest przeznaczenie danego modelu. Można je sprawdzić, weryfikując umieszczone na nich oznaczenia. Dzięki nim dowiesz się na przykład, z czego została wykonana dana żyła, jaka jest jej budowa, jakie tworzywo zostało wykorzystane do jej izolacji oraz pokrycia zewnętrznej powłoki itp. 

Warto pamiętać o tym, że przewody elektryczne dzielą się na modele instalacyjne oraz przenośne. Te pierwsze wykorzystuje się do wykonywania instalacji elektrycznych w budynkach. Drugie natomiast służą do podłączania rozmaitych urządzeń elektrycznych do określonych źródeł zasilania.

Kable energetyczne

W tej kategorii jest 51 produktów