Kondensatory silnikowe

Kondensatory silnikowe do urządzeń elektrycznych

Wszystkie sprzęty wymagające natychmiastowego rozruchu i zastosowania dużych ilości energii korzystają z kondensatorów silnikowych. Bez nich normalne funkcjonowanie napędzających ich silników nie byłoby możliwe. Warto dobierać je więc w zależności od wielkości i mocy silnika.

Gwarantujemy dostęp do elementów wysokiej jakości, zróżnicowanych pod względem parametrów technicznych. Zdecydowanie ułatwia to ich wybór. Proponujemy między innymi kondensatory przeznaczone do silników jednofazowych.

Kondensator silnikowy - zastosowanie

Bez właściwie działającego kondensatora, silnik urządzenia elektrycznego nie jest w stanie wystartować. Dlaczego? Ponieważ brak mu odpowiedniej ilości energii, którą dostarcza właśnie kondensator. Z tego powodu określany jest on również mianem rozruchowego. Awaria tej części wcale nie oznacza jednak konieczności przeprowadzenia drogich napraw. Wystarczy ją bowiem wymienić, co wcale nie jest takie trudne.

Kondensator silnikowy znajduje zastosowanie między innymi w takich urządzeniach jak lodówki, wentylatory, pompy, klimatyzatory, myjki czy też wywietrzniki. Okaże się więc ważnym elementem wyposażenia domowego i przemysłowego.

Jak wybrać właściwy produkt? Uwagę zwróć przede wszystkim na specyfikację kondensatora. Należy ją dopasować do typu i specyfiki działania silnika. Najważniejszym parametrem będzie tu pojemność - w naszym sklepie znajdziesz produkty o pojemności poniżej i powyżej 10uF. Co ważne, są one zróżnicowane także pod względem napięcia roboczego, wymiarów i zakresu temperatury pracy. Proponujemy kondensatory wyróżniające się dużą stabilnością pojemnościową, jak również wysoką rezystancją izolacji. Wszystko to przekłada się na stabilność i bezawaryjność ich działania.

Właściwe dopasowanie kondensatorów rozruchowych ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania silnika zamontowanego w dowolnym urządzeniu elektrycznym. Z tego powodu warto dokładnie analizować specyfikację techniczną obu elementów - zarówno kondensatora, jak i silnika.

Kondensatory silnikowe

W tej kategorii jest 23 produktów